قال علي عليه‌السلام : إِنَّهُ لَيْسَ لِأَنْفُسِكُمْ ثَمَنٌ إِلَّا الْجَنَّةَ فَلَا تَبِيعُوهَا إِلَّا بِهَا؛ امير مومنان عليه‌السلام مي‌فرمايند: همانا براي شما بهايي جز بهشت نيست، پس به کمتر از آن نفروشيد. (نهج‌البلاغه، حکمت456)

عبرت‏هاى خرداد

شوميز، رقعي، 215 صفحه، چاپ اول 1383، چاپ سوم 1389.

اين کتاب حاصل گردآوري و تنظيم شماري از سخنراني‌هاي حضرت استاد است که به مناسبت‌هاي مختلف درباره نهضت پانزدهم خرداد ايراد شده است و نگارندگان براي غني‌سازي و تکميل آنها، از ديگر آثار ايشان نيز بهره برده‌اند. اين کتاب توسط آقايان عليرضا تاجيک و سيد حسن شفعي تدوين و نگاشته شده و به کوشش انتشارات مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) چاپ و منتشر شده است.
اين کتاب که قيام پانزده خرداد را از چندين زاويه مورد بازکاوي و کاوش قرار داده، در فصل نخست به بررسي خاستگاه‌هاي آن نهضت از منظر معرفتي، سياسي و اجتماعي پرداخته است. فصل دوم اين نوشتار به شخصيت‌شناسي و نقش حياتي رهبر آن قيام، يعني امام خميني(ره) در شکل‌گيري و تداوم پيروزي آن قيام پرداخته است. در فصل سوم دشمنان دين و قيام‌هاي ديني ـ از جمله قيام پانزده خرداد ـ بازشناسي شده‌اند و در فصل آخر نيز به پاره‌اي از مهم‌ترين آسيب‌هايي که متوجه این نهضت است با اشاره به راه‌کارهاي مقابه با آن‌ها، اختصاص يافته است.

آدرس: قم - بلوار محمدامين(ص) - بلوار جمهوری اسلامی - مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمينی(ره) پست الكترونيك: info@mesbahyazdi.org