قال علي عليه‌السلام : إِنَّهُ لَيْسَ لِأَنْفُسِكُمْ ثَمَنٌ إِلَّا الْجَنَّةَ فَلَا تَبِيعُوهَا إِلَّا بِهَا؛ امير مومنان عليه‌السلام مي‌فرمايند: همانا براي شما بهايي جز بهشت نيست، پس به کمتر از آن نفروشيد. (نهج‌البلاغه، حکمت456)

به سوى او

وزيري، شوميز، 372 صفحه، چاپ اول 1382، چاپ ششم 1398.

اين كتاب مجموعه‌اى گران‌سنگ از مطالب اخلاقى - عرفانى است كه بر اساس داده‌هاى قرآنى و روايات حضرات معصومين(عليهم السلام) و عمرى تجربه پرارزش و گستره كم‌نظير بينش حضرت استاد فراهم آمده است. به‌راستى سى و دو درس اين كتاب، سى و دو چشمه زلال است كه غبار از دلِ جان‌خستگان برمي‌گيرد و كام عطش‌ناك انسانِ در راه را به شهد قرآن و روايات، شيرين مي‌سازد و او را به سوى «او» رهنمون مي‌گردد.

شناخت، تزكيه، تكامل و تنازل، كمال نهايى و سقوط نفس، هويت انسان، غفلت و عوامل آن، انواع ذكر و موانع آن، اهميت تفكر، دنيا و آخرت، ايمان، تقوا، عمل، نماز، نيت، ريا و خشوع از اهم عناوينى است كه در اين كتاب به گونه‌اى جذاب و شورانگيز بيان شده‌اند.

اين كتاب با تحقيق و پيرايش جناب حجت‌الاسلام والمسلمين آقاى محمدمهدى نادرى قمي و توسط انتشارات مؤسسه آموزشى و پژوهشى امام خمينى(رحمه الله) براي نخستين‌بار در بهار 1382 منتشر شده است.

اين کتاب توسط آقاي محمد آذري به زبان ترکي ترجمه شده و چاپ اول آن به کوشش انتشارات شهريار در سال 1384 در 207 صفحه و با شمارگان 3000 نسخه صورت گرفته است. ترجمه عربي کتاب مزبور نيز با عنوان « السير الي الله » توسط آقاي ماجد الخاقاني به پايان رسيده و براي انتشار به انتشارات مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني( ره) تحويل شده است. هم‌چنين، اين کتاب توسط آقاي داود سوداگر با عنوان «TOWARD HIM» به زبان انگليسي ترجمه شده است.

گفتني است اين كتاب ارزشمند در قالب مجموعه آثار حضرت آيت‌الله مصباح يزدي با عنوان «مشكات» نيز چاپ و منتشر شده است.

آدرس: قم - بلوار محمدامين(ص) - بلوار جمهوری اسلامی - مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمينی(ره) پست الكترونيك: info@mesbahyazdi.org