قال علي عليه‌السلام : إِنَّهُ لَيْسَ لِأَنْفُسِكُمْ ثَمَنٌ إِلَّا الْجَنَّةَ فَلَا تَبِيعُوهَا إِلَّا بِهَا؛ امير مومنان عليه‌السلام مي‌فرمايند: همانا براي شما بهايي جز بهشت نيست، پس به کمتر از آن نفروشيد. (نهج‌البلاغه، حکمت456)

 

مقدمه

بحث اصلاحات، از جمله مباحثي است كه همواره مورد توجه طيف‌هاي مختلف جوامع بشري، قرار گرفته است. در جوامع اسلامي در بسياري از موارد، مدعيان اصلاح‎طلبي با طرح شعارهاي انحرافي تلاش كرده‌اند تا به ديگران وانمود كنند كه حركت در مسير انديشه و خواسته‎هاي آنان، اصلاح و حركت در مسير خلاف آن انديشه‌ها و خواسته‌ها، افساد شمرده مي‎شود. به همين بهانه، برخي از خواص جامعه به دليل برخورد با انديشه‌هاي انحرافي اين مدعيان، متهم به مقابله با روند اصلاح‎طلبي گرديدند. در طول تاريخ ادعاي اصلاح طلبي به سادگي صورت مي‌پذيرفته است تا آن‌جا كه حتي افرادي هم‎چون فرعون نيز، كه ظلم تمام وجود آنان را فرا گرفته بود، خود را اصلاح‎طلب و دشمنان خودش را مفسد معرفي مي‎كردند. روند ادعاي اصلاح طلبي هم‌چنان در طول تاريخ تداوم يافت تا نوبت به كساني رسيد كه در حال حاضر به بهانه اجراي اصلاحات، ارزش‌هاي ناب اسلامي را زير سؤال برده و مدافعان اين ارزش‌ها را مخالف اصلاحات معرفي مي‎كنند.

حضرت آيت الله مصباح يزدي، يكي از كساني به شمار مي‌روند كه با درك ريشه‎هاي اين فتنه، تلاش كرده‌اند تا در سنگر خطابه و نوشتار، نقش اين گروه منحرف را در اسلام‎زدايي از جامعه، براي مردم مسلمان كشورمان، بيش از پيش، بر ملا سازند. سخنان پي در پي، مستدل و

افشاگرانه ايشان، مدعيان اصلاح‎طلبي را سخت برآشفته است و آنان را وادار كرده تا در برابر اين شخصيت بزرگ عالم اسلامي موضع‎ بگيرند.

مجموعه حاضر، برگرفته از سخنان دل‎نشين، مستدل و افشاگرانه آن استاد بزرگوار مي‌باشد كه از تاريخ 6/1/1380 تا 9/1/1380 در مسجد امام حسن عسكري(عليه السلام) قم طي چهار جلسه ارايه شد. هم‌چنين فرازهايي از بيانات ايشان در «سمينار روش‎شناسي و مباني اصلاحات» كه در تاريخ 16/8/1379 در مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) برگزار گرديد، در اين مجموعه گنجانده شده است تا طالبان حقيقت را به سوي روشنايي رهنمون سازند و نقاب از چهره مدعيان اصلاح‎طلبي بردارد. در اين نوشتار تلاش شده است تا سخنان گهربار ايشان با كم‌ترين دخل و تصرفي به روي كاغذ آورده شود تا ظرايف و جذابيت كلام معظم له هم‎چنان باقي بماند.

اميد مي‎رود كه امت مسلمان، به ويژه جوانان، با مطالعه اين نوشتار، بيش از پيش، به ماهيت مدعيان دروغين اصلاحات پي‌برده، در جهت حفظ دستاوردها و ارزش‌هاي اسلامي به مقابله با آنان برخيزند و توطئه شوم آنان را در نطفه، خفه كنند. در غير اين صورت، بايد منتظر روزي بود كه اصلاحات مورد نظر آمريكا، توسط مزدوران داخلي، جامعه را فرا گيرد و زمينه براي انواع وابستگي‌هاي سياسي، اعتقادي، فرهنگي و اقتصادي فراهم گردد.

اين نوشتار، نگارش مباحث مزبور است كه توسط برادر فاضل و ارجمند جناب آقاي قاسم شبان‌نيا قلمي شده است. ضمن تقدير از زحمات ايشان اميد است كه نشر اين اثر مرضي خداوند متعال و حضرت ولي‌عصر(عج) و مقبول جويندگان حق و حقيقت قرار گيرد.

 

مركز انتشارات مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره)

آدرس: قم - بلوار محمدامين(ص) - بلوار جمهوری اسلامی - مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمينی(ره) پست الكترونيك: info@mesbahyazdi.org