قال علي عليه‌السلام : إِنَّهُ لَيْسَ لِأَنْفُسِكُمْ ثَمَنٌ إِلَّا الْجَنَّةَ فَلَا تَبِيعُوهَا إِلَّا بِهَا؛ امير مومنان عليه‌السلام مي‌فرمايند: همانا براي شما بهايي جز بهشت نيست، پس به کمتر از آن نفروشيد. (نهج‌البلاغه، حکمت456)

چهارشنبه 28 /12 /1398

این روزها صحبت از بلاها، مصیبت‌ها و بیماری‌های واگیر، به خصوص مسئله کرونا که بسیاری از کشورها را در بر گرفته و روز به روز هم شیوع بیشتری پیدا می‌کند، بر سر زبان‌ها است و درباره این‌گونه مسائل سؤالات فراوانی براي افراد جامعه در سطوح مختلف مطرح می‌شود كه مسكوت گذاشتن آنها ممكن است موجب رخنه در اعتقادات برخي شده و تدريجاً حتي به اصل دين و اعتقاد به خداي حكيم هم سرايت كند.

این روزها صحبت از بلاها، مصیبت‌ها و بیماری‌های واگیر، به خصوص مسئله کرونا که بسیاری از کشورها را در بر گرفته و روز به روز هم شیوع بیشتری پیدا می‌کند، بر سر زبان‌ها است و درباره اینگونه مسائل سؤالات فراوانی براي افراد جامعه در سطوح مختلف مطرح می‌شود كه مسكوت گذاشتن آنها ممكن است موجب رخنه در اعتقادات برخي شده و تدريجاً حتي به اصل دين و اعتقاد به خداي حكيم هم سرايت كند؛ سؤالاتي از اين قبيل كه: خدای حکیم که خیر محض است و براي بندگانش جز خیر نمی‌خواهد، چرا بلاها، گرفتاري‌ها و شرور را خلق کرد؟ آيا ممكن نبود خداوند عالمي  بدون بلا و مصيبت بيافريند؟ جايگاه و نقش ابتلائات در زندگي انسان چيست؟ ما در برابر اين مصيبت‌ها چگونه باید رفتار کنیم؟

پاسخ اين سؤالات در بيانات آيت‌الله مصباح يزدي را مي‌توانيد در پيام‌رسان‌هاي داخلي، اينستاگرام و آپارات از طريق آيدي MESBAHYAZDI_IR@ ببينيد.

آدرس: قم - بلوار محمدامين(ص) - بلوار جمهوری اسلامی - مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمينی(ره) پست الكترونيك: info@mesbahyazdi.org