قال علي عليه‌السلام : إِنَّهُ لَيْسَ لِأَنْفُسِكُمْ ثَمَنٌ إِلَّا الْجَنَّةَ فَلَا تَبِيعُوهَا إِلَّا بِهَا؛ امير مومنان عليه‌السلام مي‌فرمايند: همانا براي شما بهايي جز بهشت نيست، پس به کمتر از آن نفروشيد. (نهج‌البلاغه، حکمت456)

قرآن در آيينه نهج البلاغه

وزيري، شوميز، 127 صفحه، چاپ اول سال 1379، چاپ سوم سال 1389.

اين كتاب مجموعه‌‌اى از چند سخنرانى است كه حضرت استاد در ماه رمضان سال‌‌هاى 1377 و 1378 در قم ايراد كرده‌‌اند. اين مجموعه به همت حجت‌الاسلام آقاى احمد محمدى تدوين و نگارش يافته و به كوشش انتشارات مؤسسه آموزشى و پژوهشى امام خمينى(ره) چاپ و منتشر شده است.

در اين مجموعه، جلوه‌‌هايى از حقيقت قرآن از ديدگاه نهج البلاغه و از زبان اميرمؤمنان(عليه السلام) بيان گرديده و هم‌چنين به شبهاتى مانند: دست‌‌نيافتنى بودن حقيقت قرآن و قرائت‌‌هاى مختلف از آن پاسخ داده شده است. در خاتمه نيز، علل و انگيزه‌‌هاى طرح اين‌‌گونه شبهه‌‌ها از زبان امام على(عليه السلام) بيان مى‌‌گردد.

گفتني است اين کتاب با عنوان «تجلي القرآن في نهج‌البلاغه» توسط جناب ماجد الخاقاني به زبان عربي ترجمه شده و به کوشش انتشارات مؤسسه امام خميني(ره) منتشر گرديده است.

در ضمن، این کتاب با عنوان «THE QURAN AS REFLECTED IN NAHJ AL-BALAGHAH» توسط منصور لیمبا به زبان انگلیسی ترجمه و به همت مجمع جهانی اهل‌بیت‌(ع) چاپ شده است.

آدرس: قم - بلوار محمدامين(ص) - بلوار جمهوری اسلامی - مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمينی(ره) پست الكترونيك: info@mesbahyazdi.org